To była nieustająca walka z czasem !
Zabezpieczenie medyczne BMW Półmaratonu Praskiego dzięki Fundacji Prometeusz - informacja prasowa.
Olbrzymie podziękowania dla personelu medycznego, lekarzy, ratowników medycznych, ratowników KKPP, HGR-Bemowo, OSP-Nadarzyn, ratowników WOPR-Legionowo. Największym skarbem naszej Fundacji są ludzie. Bez nich nie osiąga się sukcesu. Było nas 44 osoby.
Także dziękujemy firmom współpracującym Meditrans Siedlce, Jan-Trans, Physio-control.
Na początek nasze pojazdy.
Hulajnogi elektryczne są z nami od samego początku, dostarczane przez SXT Scooters. AED, tlenoterapia, farmakologia. Hulaj-2. Zasięg do 30 km, prędkość max. 40 km/godz. Donośny sygnał i jazda do wezwania. Trzykrotnie patrol na hulajnodze był pierwszy przy pacjencie.
Hulaj 1
Hulaj-3
Quady ratownicze (quad 1), zespół dwuosobowy, pełne wyposażenie ALS, ambumatic. Cechuje ich szybkość i zwrotność.
Quad 2
Zespół P-2 składał się z dwóch ratowników medycznych i kierowcy. Nastąpił powrót do zespołu 3 osobowego.
Zespół P-1 w składzie: Krzysztof - kierowca, szef firmy Jan-Trans, Marek - rat.med, kierownik zespołu, Monika - rat.med.
Powyżej zespół S-1 ze stacji Meditrans Siedlce. To najlepsza stacja Pogotowia na Mazowszu. Ambulans wyposażony był bardzo dobrze: m.in. Zoll 12-odprowadzeń z teletransmisją, urządzenie do mechanicznego masażu klatki piersiowej na pokładzie. Kierownikiem zespołu był lekarz systemu, anestezjolog Monika. W składzie także dwójka doświadczonych ratowników medycznych z podstacji Mińsk Mazowiecki.
Bez wsparcia Stacji Pogotowia Meditrans Warszawa w newralgicznych godzinach biegu byłoby nam trudno. Kompetencja, spokój dyspozytorów, wsparcie ambulansów, to pomogło dotrzeć błyskawicznie do naszych poszkodowanych.
Ludzie i ich sprzęt.
Namiot pneumatyczny wyposażony był w sześć stanowisk. Szefową punktu była Małgorzata, lek. med. rat. pracująca na co dzień w SOR. To kształtuje kompetencje i daje spokój. Na zdjęciu przekazanie pacjenta.
Kadra PPM (polowy punkt medyczny) to ratownicy medyczni: Maciej, Jerzy, Paula. Min. 3-lata na SORZE-e powoduje, że pacjent jest badany dokładnie, kompleksowo, błyskawicznie.
W PPM znajdował się Lifepak 15 defibrylator 12?odprowadzeniowe EKG, teletransmisja do wybranych szpitali. Olbrzymie podziękowanie dla Physio-control. Wspierają nas od początku.
Zabezpieczając imprezy masowe tworzymy osobne centrum łączności, w składzie Mariusz - dyspozytor, Marcin - szef łączności.
Najważniejsza osoba, Robert (biała koszulka) - koordynator medyczny, lekarz, chirurg, specjalista medycyny ratunkowej. Olbrzymie doświadczenie, wieloletnia praca w ambulansach, śmigłowcu, SORZ-e daje możliwość podejmowania właściwych decyzji.
?Będzie trudno, jesteście mobilnym patrolem ALS (możliwość podjęcia na miejscu działań reanimacyjnych, intubacji pacjenta, tlenoterapii w składzie dwuosobowym) starajcie się być pierwsi na miejscu zdarzenia? - koordynator udziela ostatnich wskazówek przed startem zespołowi Quad Rescue Squad.
Najlepsi z najlepszych.
Odprawa - załoga mety.
Statystyka:
W strefie czerwonej udzielono pomocy medycznej 22 poszkodowanym. Zaś w strefie żółto-zielonej pomoc otrzymało 114 biegaczy. Ogółem udzielono pomocy 136 osobom.
Bieg ukończyło 5934 osób. Ok. 2,3% wymagało interwencji medycznych.
Lekarze zabezpieczający bieg przygotowują artykuł dotyczący najczęściej przydarzających się przypadków medycznych na Półmaratonie Praskim.
Ocena pracy: