Galeria foto 2022

 • Szkolenia z pierwszej pomocy w Markach, 15.10.2022

  Więcej...
 • Biegnij Warszawo 2022, 2.10.2022

  Jeden z największych biegów w stolicy odbył się 2 października. Niemal na zakończenie sezonu na starcie, ulokowanym przy ul. Czerniakowskiej, stanęło niemal 5 tysięcy biegaczy. Mierzyli się z trasą o dystansie 10 km.

  Więcej...
 • Szkolenia podstawowe i pediatryczne, 1.10.2022

  1 października w Zespole Szkół nr 1 w Markach realizowaliśmy kolejne szkolenia w ramach projektu "Pomagamy! Kurs pierwszej pomocy". Na szkoleniu podstawowym kursanci nabywali wiedzę z podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, zastosowania AED, ćwiczyli pozycję boczną, algorytm zadławień, postępowanie z poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. Na szkoleniu pediatrycznym uczyliśmy podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz algorytmu zadławień u dzieci i niemowląt, opatrywania ran, oparzeń i …

  Więcej...
 • Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej w Markach, 24.09.22

  W dniu 24 września odbył się kolejny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach akcji POMAGAMY! realizowany z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Uczestnicy uczyli się algorytmu BLS, obsługi AED, postępowania z pacjentem z urazem kręgosłupa, w przypadku zakrztuszenia, wystąpienia ran i urazów.

  Więcej...
 • 7. Półmaraton Praski, 3.09.2022

  3 września odbył się 7. Półmaraton Praski, który zabezpieczamy medycznie od pierwszej edycji. Kilka tysięcy biegaczy wyruszyło po zmroku na szybką i płaską trasę wiodącą głównymi arteriami Pragi Południe, a na metę wbiegali na błoniach Stadionu Narodowego.

  Więcej...
 • Kursy z pierwszej pomocy w Markach, 26.08.2022

  W dniu 26 sierpnia zrealizowano pierwsze dwa szkolenia dla mieszkańców Marek z pierwszej pomocy. W ramach kursu podstawowego i pediatrycznego przekazywano wiedzę teoretyczną i praktyczną dot. podstawowych zabiegów resuscytacyjnych osób dorosłych, dzieci i niemowląt, stosowania automatycznego defibrylatora AED, algorytmu postępowania w przypadku: wypadku komunikacyjnego, obecności ciała obcego w drogach oddechowych, występowania ran i urazów. Projekt jest realizowany ze środków Mareckiego …

  Więcej...
 • Bieg Szlak Trafi, 6.08.2022

  W dniu 6 sierpnia 2022 r. odbyła się IX edycja biegu o charakterze górsko-przełajowym w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Do wyboru były trzy malownicze trasy o długości około 7, 21 km, a także na dystansie maratonu, wiodące leśnymi duktami, dnami wąwozów i polnymi drogami.

  Więcej...
 • Bieg Kobiet, 25.06.2022

  W sobotę 25 czerwca o godz. 21.00 kobiety zmierzyły się na trasie liczącej 5 kilometrów. W warszawskich Łazienkach odbył się Bieg Kobiet, znany wcześniej jako Irena Women’s Run. Pomysłodawczynią i organizatorką biegu przez wiele lat była legenda polskiej lekkoatletyki – Irena Szewińska. Teraz ambasadorką imprezy jest wnuczka Pani Ireny – Ada Szewińska.

  Więcej...
 • 42. Półmaraton Wiązowski, 27.02.2022

  W niedzielę 27 lutego odbył się 42. Półmaraton Wiązowski, tym razem specjalnie dedykowany Ukrainie. To jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce. Towarzyszył mu tradycyjnie bieg na dystansie 5 km oraz liczne biegi dziecięce.

  Więcej...