BMW Półmaraton Praski 31.08.2014

To była nieustająca walka z czasem !

Zabezpieczenie medyczne BMW Półmaratonu Praskiego dzięki Fundacji Prometeusz - informacja prasowa.

Olbrzymie podziękowania dla personelu medycznego, lekarzy, ratowników medycznych, ratowników KKPP, HGR-Bemowo, OSP-Nadarzyn, ratowników WOPR-Legionowo. Największym skarbem naszej Fundacji są ludzie. Bez nich nie osiąga się sukcesu. Było nas 44 osoby.

Także dziękujemy firmom współpracującym Meditrans Siedlce, Jan-Trans, Physio-control.

Na początek nasze pojazdy.

pmw polmaraton praski 1

Hulajnogi elektryczne są z nami od samego początku, dostarczane przez SXT Scooters. AED, tlenoterapia, farmakologia. Hulaj-2. Zasięg do 30 km, prędkość max. 40 km/godz. Donośny sygnał i jazda do wezwania. Trzykrotnie patrol na hulajnodze był pierwszy przy pacjencie.

pmw polmaraton praski 2

Hulaj 1

pmw polmaraton praski 3

Hulaj-3

pmw polmaraton praski 4

Quady ratownicze (quad 1), zespół dwuosobowy, pełne wyposażenie ALS, ambumatic. Cechuje ich szybkość i zwrotność.

pmw polmaraton praski 5

Quad 2

pmw polmaraton praski 6

Zespół P-2 składał się z dwóch ratowników medycznych i kierowcy. Nastąpił powrót do zespołu 3 osobowego.

pmw polmaraton praski 7

Zespół P-1 w składzie: Krzysztof - kierowca, szef firmy Jan-Trans, Marek - rat.med, kierownik zespołu, Monika - rat.med.

pmw polmaraton praski 8

Powyżej zespół S-1 ze stacji Meditrans Siedlce. To najlepsza stacja Pogotowia na Mazowszu. Ambulans wyposażony był bardzo dobrze: m.in. Zoll 12-odprowadzeń z teletransmisją, urządzenie do mechanicznego masażu klatki piersiowej na pokładzie. Kierownikiem zespołu był lekarz systemu, anestezjolog Monika. W składzie także dwójka doświadczonych ratowników medycznych z podstacji Mińsk Mazowiecki.

pmw polmaraton praski 9

Bez wsparcia Stacji Pogotowia Meditrans Warszawa w newralgicznych godzinach biegu byłoby nam trudno. Kompetencja, spokój dyspozytorów, wsparcie ambulansów, to pomogło dotrzeć błyskawicznie do naszych poszkodowanych.

Ludzie i ich sprzęt.

pmw polmaraton praski A

Namiot pneumatyczny wyposażony był w sześć stanowisk. Szefową punktu była Małgorzata, lek. med. rat. pracująca na co dzień w SOR. To kształtuje kompetencje i daje spokój. Na zdjęciu przekazanie pacjenta.

Kadra PPM (polowy punkt medyczny) to ratownicy medyczni: Maciej, Jerzy, Paula. Min. 3-lata na SORZE-e powoduje, że pacjent jest badany dokładnie, kompleksowo, błyskawicznie.

pmw polmaraton praski B

W PPM znajdował się Lifepak 15 defibrylator 12?odprowadzeniowe EKG, teletransmisja do wybranych szpitali. Olbrzymie podziękowanie dla Physio-control. Wspierają nas od początku.

pmw polmaraton praski C

Zabezpieczając imprezy masowe tworzymy osobne centrum łączności, w składzie Mariusz - dyspozytor, Marcin - szef łączności.

pmw polmaraton praski D

Najważniejsza osoba, Robert (biała koszulka) - koordynator medyczny, lekarz, chirurg, specjalista medycyny ratunkowej. Olbrzymie doświadczenie, wieloletnia praca w ambulansach, śmigłowcu, SORZ-e daje możliwość podejmowania właściwych decyzji.

pmw polmaraton praski E

?Będzie trudno, jesteście mobilnym patrolem ALS (możliwość podjęcia na miejscu działań reanimacyjnych, intubacji pacjenta, tlenoterapii w składzie dwuosobowym) starajcie się być pierwsi na miejscu zdarzenia? - koordynator udziela ostatnich wskazówek przed startem zespołowi Quad Rescue Squad.

pmw polmaraton praski F

Najlepsi z najlepszych.

pmw polmaraton praski G

pmw polmaraton praski H

pmw polmaraton praski I

pmw polmaraton praski J

Odprawa - załoga mety.

pmw polmaraton praski K

Statystyka:

W strefie czerwonej udzielono pomocy medycznej 22 poszkodowanym. Zaś w strefie żółto-zielonej pomoc otrzymało 114 biegaczy. Ogółem udzielono pomocy 136 osobom.

bmw polmaraton praski T

Bieg ukończyło 5934 osób. Ok. 2,3% wymagało interwencji medycznych.

Lekarze zabezpieczający bieg przygotowują artykuł dotyczący najczęściej przydarzających się przypadków medycznych na Półmaratonie Praskim.

Ocena pracy:

pmw polmaraton praski L