Szkolenie w ZOZ Wola-Śródmieście

W miesiącu październiku Fundacja Prometeusz przeprowadziła cykl szkoleń dla 64 uczestników. Kursantami byli lekarze, pielęgniarki, średni personel medyczni i pracownicy administracyjni. Program kursu zawierał naukę schematu BLS-AED. Krótki wykład i ćwiczenia w grupach pomogły w przypomnieniu algorytmu BLS-AED. Następnym tematem było postępowanie z dziećmi, algorytm resuscytacji. Krótkie przypomnienie algorytmu zadławień i zakrztuszeń.

Wykład z postępowania w stanach nagłych poprowadziła lek. SOR-u. W ciekawy i przystępny sposób przybliżyła praktyczne postępowanie w stanach zagrożenia życia w internie. W ćwiczeniach kursanci mogli przećwiczyć tlenoterapię bierną i czynną, użycie rurek u-g, resuscytację z użyciem worka Ambu, a wreszcie spróbować alternatywnej intubacji za pomocą rurek LT. W czasie ośmiu godzin ćwiczeń aktywność uczestników wielokrotnie nas pozytywnie zadziwiła. Wniosek jest jeden, szkolenia podnoszące wiedzę są potrzebne. Ekipa Fundacji Prometeusz serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom.

Poniżej zamieszczamy materiały do pobrania ze strony Fundacji.