Zabezpieczenie medyczne ?Marszu Pamięci? 22.07.2016

Ze względu na szczególny charakter zabezpieczenia, dużo ludzi starszych, rodziny wielopokoleniowe wspólnie z organizatorem podjęto decyzję o następującym zabezpieczeniu:

1. Patrole medyczne mieszane, ratownik KKPP, ratownik medyczny
  2. Wyposażenie medyczne, torba R-1, na jeden patrol
  3. Łączność bezprzewodowa ze wszystkimi elementami zabezpieczenia
  4. Zespół S z lekarzem oraz zespół P do ewentualnego transportu pacjenta do Szpitala
  5. Koordynator medyczny

marsz pamieci 1

Odprawa z koordynatorem medycznym, przydział zadań, zasady prowadzenia dokumentacji medycznej, oraz współpraca z wolontariuszami to tradycyjny początek zabezpieczenia.

Na potrzeby zabezpieczenia wprowadzono dodatkowo dublowaną łączność tel. alarmowy.

marsz pamieci 2

Marsz zaczął się spotkaniem przed pomnikiem ofiar Getta.

marsz pamieci 3

Zabezpieczenie medyczne w czasie pracy

marsz pamieci 4

Po czym przeszedł na ulicę

Śliską 51, gdzie mieścił się jedyny szpital działający w Gecie.

marsz pamieci 5

Wzruszające wspomnienia o heroicznej pracy białego personelu odczytali Goście i ocaleni uczestnicy tamtych wydarzeń.

marsz pamieci 6

Zabezpieczenie zakończono odprawą i podziękowaniem dla personelu medycznego współpracującego z Fundacją, Małgosi, Aleksandry, Jarka oraz firm współpracujących: HGR-Bemowo i firmy Live-Med.

Podziękowania za takt ,kulturę oraz empatię dla całego zespołu medycznego.

Artykuł o tamtych tragicznych chwilach poniżej:

Bohaterowie w białych fartuchach ? robili wszystko, aby ratować żydowskich pacjentów. Wspomnijmy ich właśnie 22 lipca!

źródło: Na Temat