Żyj mądrze i zdrowo

W dniu 6 lipca rozpoczęły się imprezy z Fundacją Prometeusz i Zarządem Dzielnicy Praga-Północ w ramach projektu ?Żyj mądrze i zdrowo?, organizowane w Muszli Praskiej i przeznaczone dla mieszkańców Pragi Północ. Z prognoz pogody miał to być jeden z najcieplejszych dni tego lata. Zamysłem organizatorów było, aby całe rodziny miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Konkurencje cieszące się największą popularnością to animacje dla najmłodszych - puszczanie baniek, skakanie na piłkach, zabawy z chustą i hula-hopem.

park praski 1

Animatorki Beata i Olka dwoiły się i troiły, tyle miały chętnych.

park praski 2

Pneumatyczny zamek i malowanie twarzy przyciągały najmłodszych.

park praski 3

Trochę starsze dzieci mogły potrenować grę w koszykówkę z Hubertem, skrzydłowym GLKS Nadarzyn. Następne stanowisko to jazda na hulajnogach zwykłych i elektrycznych. Dzięki uprzejmości firmy Sxt Scooters Zava Grup rodzice i dzieci mieli radość z jazdy na tych ciekawych urządzeniach.

park praski 4

I wreszcie boisko do ringo, siatkówki plażowej, badmintona. Grały całe rodziny.

park praski 5

Równolegle na scenie przebiegał program artystyczny. Wystąpili artyści cyrkowi, małżeństwo Włodarków, w konkursach brały udział całe rodziny. Na finał imprezy zaprezentowane zostały dwa recitale, Marleny Drozdowskiej oraz oczekiwany przez wszystkich występ Haliny Kunickiej.

park praski 6

Szczególnie ten ostatni przyciągnął wielu odbiorców. Wzruszającym momentem był finał, kiedy mały chłopiec o imieniu Marcin wspólnie z gwiazdą wyśpiewał przebój ?Orkiestry Dęte? ??Babcia stała na balkonie, dziadek dołem maszerował..?

park praski 7

Muzyka łączy pokolenia. Było gorąco dosłownie i w przenośni.

Do zobaczenia w następne niedzielę 13,20 lipca oraz 17.08.2014.

Jacek Szyzdek - Prezes Fundacji Prometeusz.

www.fundacjaprometeusz.pl