Premiera-Reanimacja w zespole 2-osobowym.

DSC02268

Wiele jest kursów dotyczących tematyki reanimacji. ACLS, ALS. Fundacja widząc współczesny rynek pracy, gdzie zespoły P skurczyły się do 2 osób postanowiła opracować celowany kurs dla załogi dwuosobowej. Program został w całości wymyślony i opracowany przez lekarza specjalistę medycyny ratunkowej Roberta Sowińskiego. Premiera miała miejsce w Węgorzewie, w dniach 12-13 maja 2012. Grupa pracowników pogotowia ratunkowego przez 10 godzin każdego dnia ćwiczyła poszczególne etapy reanimacji. Scenki z symulowanymi stanami pacjentów. Na bieżąco mogliśmy korygować plan zajęć, wydłużać czas ćwiczeń, etc. Obserwowanie kursantów, śledzenie rozwoju i nabywania przez nich prawidłowych odruchów jest olbrzymią frajdą. Zaletą jest obecność dyr. kursu praktyka z SOR-u i Pogotowia Ratunkowego. Drugiego dnia wiedza powoli zaczynała układać się w głowach. Wszyscy zdali egzamin końcowy, czas na sprawdzian w życiu. Aby teoria przełożyła się na praktykę. Czekamy na wezwanie, które będzie sprawdzianem nabytych przez kursantów umiejętności.