Półmaraton Wiązowna 26.02.2023 – pierwsze zabezpieczenie w sezonie 2023

Warszawa, dnia 26 luty 2023

Półmaraton Wiązowna 26.02.2023 - pierwsze zabezpieczenie w sezonie 2023.

W dniu 26 lutego 2023 Fundacja Prometeusz zabezpieczała medycznie kolejną edycję Półmaratonu Wiązowskiego.

Zabezpieczenie obejmowało:

1. Strefę mety z czterema ratownikami, którzy mieli za zadanie wyłapywać biegaczy potrzebujących pomocy, do dyspozycji mieli wózek inwalidzki oraz nosze do ewakuacji.
  2. W pomieszczeniach szkoły zlokalizowano strefę triage oraz polowy punkt medyczny z ratownikami medycznymi / pielęgniarzem oraz lekarzem. Punkt mógł działać samodzielnie, zaopatrzony w sprzęt, leki, EKG, defibrylator.
  3. Mobilne zespoły: rower z ratownikiem oraz hulajnoga elektryczna z ratownikiem medycznym, wyposażone w AED.
  4. Zespoły ambulansów: zespół z lekarzem - S, zespół bez lekarza – P oraz zespół transportowy z dwoma ratownikami medycznymi - T.
  5. Całość zabezpieczenia była dysponowana przez Centrum Operacyjne składające się z dwóch dyspozytorów, cały teren objęto łącznością bezprzewodową, radiostacje Motorola, patrole wyposażono w GPS oraz uruchomiono autorski program komputerowy do wysyłania wezwań.
  6. Dwóch logistyków planowało i czuwało nad zabezpieczeniem, uruchomiono samochód dostawczy Fundacji.

Pogoda była sprzyjająca, w okolicach zera stopni C, odnotowano drobne interwencje medyczne, nikt nie trafił na SOR.

Zdjęcia z zabezpieczenia 43. Półmaratonu Wiązowskiego

Jacek Szyzdek - Prezes Fundacji