Mistrzostwa Warmii i Mazur – zadanie Wypadek

image262Zadanie przygotowane przez Harrego, to wypadek w lesie. W interesujący sposób podszedł do tematu bezpieczeństwa zespołu.

Skład sędziów:

1.       Wojciech Zakrzewski - autor zadania,sędzia
2.       Ulisses Loria Sądej-sedzia
3.       Łukasz Reszka-sedzia
4.       Tomasz Dziokan-sędzia
5.       Małgorzata Braczkowska-sędzia

LIVE AND LET DIE

OPIS KONKURENCJI

Typowy wypadek jakich wiele.Trójka młodych ludzi podczas powrotu z dyskoteki ulega wypadkowi drogowemu.W aucie widoczne ?poimprezowe poszlaki? ? puszki po piwie.

Pacjenci:

I. Kierowca: nieprzytomny, GCS 6, widoczna rana głowy, brzuch twardy, deskowaty.

II. Pasażer z przodu: przytomny, rana drążąca klatki piersiowej, splątany, lokalizuje ból, GCS 11.Na jego wypowiedzi wyraźny wpływ ma znaczne spożycie alkoholu.

III.Pasażer z tyłu: samodzielnie opuścił pojazd, skarży się na ból kończyny górnej oraz dolnej po stronie udeżenia. GCS ? 13.

Zadaniem zespołów będzie prawidłowe zaopatrzenie wszystkich pacjentów wg. karty zadania, zadysponowanie jeszcze jednego zespołu RM oraz POLICJI.

Zespoły nie będą miały do dyspozycji PSP, która będzie dostępna za ok. 10 minut!!! Kierowca będzie ?zakleszczony?. Jego wyciągnięcie z auta nie będzie możliwe. Wszelkie czynności diagnostyczno-ratownicze w jego przypadku będzie można wykonać tylko wewnątrz auta. W 8 minucie zadania samochód zacznie się palić a ewakuacja kierowcy okaże się awykonalna ze względu na zagrożenie zespołu. Przy okazji sprawdzimy, czy zespoły wiedzą gdzie w swoich ambulansach mają gaśnice.

ZESPół NR  .........

ZADANIE LIVE AND LET DIE

Lp

Wykonana czynność

Punkty do zdobycia

Zdobyte punkty

1

Ocena oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia

2

Ochrona własna * buty/rękawiczki/okulary/hełmy kaski

2/4/6/8

3

1 czerwony - ?KIEROWCA?-ABC, kołnierz, monitorowanie funkcji życiowych

4

2 czerwony -?PASAŻER I ?-ABC,  zabezpieczenie ciała obcego, ewakuacja za pomocą deski

5

3 żółty - ? PASAŻER II ?-ABC, ocena oraz zabezpieczenie złamań, opieka psychologiczna

6

Zadysponowanie PSP oraz Policji

7

Informacja do CPR

8

Wezwanie drugiego zespołu

9

Współpraca w zespole

0/5/10

10

Nieopuszczenie strefy niebezpiecznej oraz ewakuacja pacjenta ?za wszelką cenę?

Suma punktów

103

*Wszyscy członkowie zespołu!!!

Sędzia 1 ..............      sędzia 2 .............     sędzia 3 ?????..