Dlaczego warto szkolić?

16-17.12.2013 Wola Rębkowska, Gimnazjum.

Urokliwa miejscowość k. Garwolina. Zespół Szkół z Oddziałem Przedszkolnym, Szkołą Podstawową, Gimnazjum. Ciekawe wyzwanie przeszkolić młodzież gimnazjalną z udzielania p/pomocy. W czasie 45 minut można nauczyć i osiągnąć w ćwiczeniach tylko drobny element: prawidłowe wezwanie pomocy. Ocena bezpieczeństwa, stan świadomości, prawidłowe wezwanie. Pięć klas co 45 minut zmienia się jak w kalejdoskopie. Dwóch instruktorów ma co robić. Niech nikt nie zazdrości pracy nauczyciela, myślimy z Darkiem po pięciu godz. zajęć.

Teraz rozpoczynamy kurs BLS-AED. Starannie wybrana grupa, zmotywowana do pracy. Krótki wykład, a reszta to ćwiczenia z BLS-u. I tak zastaje nas noc. Następnego dnia kontynuacja,

dlaczego szkolic 1

autorski kurs urazowy fundacji.

dlaczego szkolic 2

Tradycyjne zdjęcie na finał.

21.12.2013 WOSiR Warszawa.

Starannie wybrana grupa. O szerokim rozrzucie wiekowym od 20-55 lat. To rzadkość w szkoleniach, gdzie stawia się na młode osoby. Dwa kursy jednego dnia od godz. 8.00-17.00. Nikt nie wychodzi, nie opuszcza zajęć. Skonsolidowana grupa pracująca na co dzień w obiektach sportowych, gdzie roszczeniowość klientów jest coraz większa. Tematyka każdemu bliska, zdrowie, profilaktyka, p/pomoc. Było szybko, interesująco, ciekawie. To podsumowanie uczestników.

Mało jest dobrych kursów dla laików. Warto szkolić, słysząc podziękowania, pochwały za poziom merytoryczny i wiarygodność instruktorów.

dlaczego szkolic 3

Bardzo dobrze wybrana grupa, pozytywnie nastawiona do zajęć.

Po paru latach mogę śmiało powiedzieć, że założenia Zarządu aby każdy instruktor miał minimum tytuł instruktora BLS, odbył kilkadziesiąt kursów w rożnych środowiskach skutkują swobodą prowadzenia zajęć. Dziękuję instruktorom Fundacji za tak wysoki poziom.

W/w szkolenia odbyły się w ramach działalności statutowej nieodpłatnej Fundacji Prometeusz.