Podsumowanie

Świeżość i entuzjazm uczestników połączone z rosnącym doświadczeniem organizatorów, przyprawione piękną słoneczną pogodą, dało taki efekt, iż kolejną już piątą edycję konkursu można uznać za udaną.

podsumowanie 1

To, że nie wszystko jest jeszcze idealne, to nie wada, ale powód do refleksji i kiełkujących pomysłów jak lepiej w przyszłym roku wykorzystać nagromadzony w ludziach i sprzęcie potencjał.

podsumowanie 2

Znakiem wyróżniającym tę edycję konkursu było położenie dużego nacisku na jakość wykonywanej przez uczestników resuscytacji, zgodnie z zaleceniami ERC z 2015 roku. Czujne oko ratowników medycznych, oceniających na tych stacjach, pozwoliło wychwycić błędy i wyłowić drużyny idealnie wykonujące resuscytację.

podsumowanie 3

Uczestnicy konkursu to zarówno debiutanci, tak jak w przypadku szkoły z Rembertowa uczniowie klas czwartych, ale również uczniowie klas szóstych, którzy w konkursie startują już po raz wtóry.

podsumowanie 4

podsumowanie 5

Wszyscy w asyście opiekunów przechodzili ze stacji na stację a w przerwach korzystali z atrakcji festynu "Z 30-tką bezpieczniej". Tak, ta 30-tka drużyn startujących w konkursie to na pewno gwarancja, że w przyszłości jak dobry Samarytanin będą w stanie pomóc bliźniemu w potrzebie.

podsumowanie 6

Dobry przykład skutecznych działań ratowniczych dał uczestnikom pokaz przeprowadzony przez ratowników medycznych i strażaków z OSP Marki.

podsumowanie 7

Wzmocnieniem nadwątlonych sił zawodników stał się poczęstunek przygotowany przez praską ?Pausę Włoską? Andrzeja Iwulskiego i Czesława Mozila, uczestników kursu BLS-AED w naszym programie i za razem ambasadorów naszego konkursu.

Dziękujemy wszystkim SĘDZIOM za zaangażowanie.

podsumowanie 8

Obiecujemy wszystkim uczestnikom, że w kolejnej edycji będziemy starali się wprowadzać nowe ciekawe elementy programu. Słowem będziemy starali się pozytywnie Was zaskakiwać.

Maria Krzysztoporska