Galeria foto

 • Kurs BLS-AED, 24.03.2018

  Kurs BLS-AED w ramach działalności statutowej bezpłatnej w ramach VII Konkursu Praskiego, 24.03.2018.

  Więcej...
 • Triathlon Zimowy, Stegny 27.01.2018

  Reportaż z Triathlonu Zimowego - Stegny, 27.01.2018. Oprócz zabezpieczenia medycznego Fundacja wystawiła ekipę w rywalizacji druzynowej.

  Więcej...
 • Seminarium dla nauczycieli, 24.11.2017

  W ramach VII Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej odbyło się seminarium dla nauczycieli szkół podstawowych. W programie: 1) Zasady zachowania się uczestników zdarzenia na drodze w świetle przepisów o ruchu drogowym; Refleksje na temat uczestnictwa dzieci na rowerach, deskorolkach i rolkach w ruchu drogowym, 2) Współpraca z pogotowiem ratunkowym na wypadek zdarzenia mnogiego i masowego, 3) Znajomość algorytmu …

  Więcej...
 • Kurs Chustonoszenie, 17.11.2017

  Kurs Chustonoszenie odbył się w Suwałkach 17.11.2017 w ramach projektu unijnego. Przeznaczony był dla położnych z Polski i Litwy. Oprócz części teoretycznej kursanci mieli też możliwość odbycia ćwiczeń z użyciem chust elastycznych, tkanych, kółkowych. Bardzo ciekawe poprowadzone zajęcia przez wykładowczynie - położne Annę i Agnieszkę.

  Więcej...
 • VERVA Street Racing, 14.10.2017

  Fotorelacja z zabezpieczenia medycznego spotkania motoryzacyjnego fanów motoryzacji. Płock, 14.10.2017.

  Więcej...
 • Bieg Kobiet, 7.10.2017

  W Warszawie na Agrykoli o godz. 12.00 odbył się bieg na dystansie 5 km, dedykowany kobietom. Uczestniczki ukończyły dystans w dobrych czasach z niewielką ilością poszkodowanych.

  Więcej...
 • Biegnij Warszawo, 1.10.2017

  Po raz kolejny zabezpieczaliśmy medycznie jeden z największych biegów w Warszawie. Pogoda dopisała, było chłodno, ok. 18 st. C, co wpłynęło na małą ilość poszkodowanych.

  Więcej...
 • Półmaraton w Płocku – 10.09.2017

  Ponad 700 uczestników brało udział w biegu na dystansie 21 km, temp. ok. 23 st. C. Bardzo ciekawa i urozmaicona trasa. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność zabezpieczać medycznie półmaraton w Płocku.

  Więcej...
 • Bieg Skierniewicki, 3.09.2017

  Bieg Skierniewicki na dystansie 10 km, odbył się w dniu 3.09.2017. W zabezpieczeniu medycznym Fundacji: koordynator biegu, Rower, motor, ambulans P, punkt triage, strefa mety. Było bezpiecznie.

  Więcej...
 • Bieg IT, 13.05.2017

  Bieg branży IT na 10 km, piękna pogoda w parku Powsińskim i duża ilość uczestników biegu. Zabezpieczenie medyczne składało się z trzech patroli rowerowych oraz zespołu transportowego ambulansu. Całość biegu objęto łącznością bezprzewodową.

  Więcej...
 • Bieg Kazimierski, 14.05.2017

  Kazimierz Dolny, bieg na dystansie 10 km. Zabezpieczenie medyczne Fundacja Prometeusz.

  Więcej...
 • Seminarium dla ratowników

  W ramach zawartej umowy „Wsparcie psychologiczne dla zespołów ratownictwa medycznego” odbyło się seminarium dla ratowników i pielęgniarek systemu.

  Więcej...
 • I Bieg im. Mikołaja Kopernika, Lidzbark Warmiński 30.04.2017

  30.04.2017 odbył się I Bieg im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim. Dystans 10 km pokonało blisko 400 biegaczy. Fundacja zabezpieczała medycznie ten ciekawy bieg.

  Więcej...
 • Kurs urazowy, 8.04.2017

  W ramach VI Konkursu Praskiego dla nauczycieli i kierowników zespołów przeprowadzono autorski kurs urazowy. Nagłe zdarzenia jak złamania, zwichnięcia, poparzenia, postępowanie z dzieckiem, uczestnictwo w wypadku samochodowym. Teraz czas na przygotowanie drużyn do finału.

  Więcej...
 • Seminarium, Węgrów 03.2017

  W ramach wsparcia psychologicznego odbyło się seminarium na temat "Postępowanie z pacjentem psychiatrycznym" oraz obsługa Lukasa 3 dla zespołów wyjazdowych st. Pogotowia Ratunkowego Węgrów.

  Więcej...
 • Kurs BLS-AED, 11.03.2017

  Kurs BLS-AED w ramach VI konkursu Praskiego skierowany był do 30-osobowej grupy nauczycieli. Wszyscy podlegali ciągłej ocenie, w małych 6-osobowych grupach z instruktorami czas 4,5 godz. upłynął w pozytywnej atmosferze. Trzydzieści osób ukończyło certyfikowany przez PRC kurs BLS-u w ramach działalności statutowej bezpłatnej.

  Więcej...
 • Kurs BLS-AED, S.P. Miedzna 4.03.2017

  W dniu 4 marca 2017 w S.P. w Miedznej w ramach działań statutowych przeprowadziliśmy bezpłatnie kurs dla 30-osobowej grupy nauczycieli. Tematem był algorytm BLS-AED. Certyfikowany kurs cieszył się dużym zainteresowaniem, przed nami jeszcze kurs urazowy, który planujemy na jesieni.

  Więcej...
 • Karpacz, sympozjum medycyny ratunkowej, 1-4.03.2017

  W dniach 1–4 marca 2017 r. odbyła się 26. Zimowa Konferencja Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii w Karpaczu. W tegorocznej edycji zaprezentowaliśmy pracę nt. „Problematyki zabezpieczeń medycznych biegów masowych w Polsce” oraz uczestniczyliśmy w sesji plakatowej z pracą „Struktura zabezpieczenia medycznego biegu masowego”. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z konferencji oraz zapoznania się z nowymi produktami różnych producentów.

  Więcej...
 • Z lotu ptaka

  Z lotu ptaka zdjęcia ze śmigłowca L.P.R. Ratownik 17, czas pracy VFR dzień, w czasie codziennego dyżuru. Profesjonalna służba ratownicza, dysponująca 21 bazami oraz jedna bazą czasową. Flota to śmigłowce Eurocopter EC 135. Są olbrzymim wsparciem dla zespołów ratownictwa medycznego, w skład zespołu wchodzi pilot, ratownik medyczny, lekarz.

  Więcej...
 • Triathlon Stegny, 28.01.2017

  Po raz kolejny 28.01.2017 mieliśmy przyjemność zabezpieczać Triathlon zimowy na Stegnach. Coraz większa ilość uczestników zarówno w drużynach jak i w zawodach indywidualnych dobrze rokuje temu wydarzeniu sportowemu. Bieg, jazda na łyżwach, rower – trzy konkurencje wyłaniające zwycięzców. Ładna pogoda, dużo uczestników, dobra ekipa medyczna, dziękujemy☺

  Więcej...
 • 5 Złotych Minut, 6.12.2016, godz. 13:00

  W dniu 6 grudnia 2016 odbył się finał akcji "5 złotych minut ratujących życie". Przez cały rok szkoliliśmy uczniów szkół podstawowych oraz nauczycieli, a następnie zorganizowaliśmy zawody z pierwszej pomocy przedmedycznej dla 30 drużyn uczniów szkół podstawowych. W Mikołajki spotkaliśmy się na Torwarze, by przeprowadzić największe szkolenie oraz posłuchać wspaniałych artystów. Dziękujemy za niezapomniane występy: Sylwii Lipce, Sylwii Przybysz, Maciejowi …

  Więcej...
 • 5 Złotych Minut, 6.12.2016, godz. 9:30

  W dniu 6 grudnia 2016 odbył się finał akcji "5 złotych minut ratujących życie". Przez cały rok szkoliliśmy uczniów szkół podstawowych oraz nauczycieli, a następnie zorganizowaliśmy zawody z pierwszej pomocy przedmedycznej dla 30 drużyn uczniów szkół podstawowych. W Mikołajki spotkaliśmy się na Torwarze, by przeprowadzić największe szkolenie oraz posłuchać wspaniałych artystów. Dziękujemy za niezapomniane występy: Sylwii Lipce, Sylwii Przybysz, Maciejowi …

  Więcej...
 • Bieg Lotnictwa 9.10.2016

  W  III Biegu Instytutu Lotnictwa wystartowało 305 zawodników. Podczas III edycji nowością była rywalizacja sztafet, która została wpisana do program imprezy obok biegu na 5 km i dla dzieci. Nasi ratownicy także wzięli udział w sztafecie. Trasa zawodów wytyczona była po zamkniętych na co dzień dla zwiedzających terenach Instytutu Lotnictwa.  To jedyna taka okazja w roku, żeby pobiegać po nietypowej trasie …

  Więcej...
 • Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego 8.10.2016

  8 października zabezpieczaliśmy m.in. Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego. Formuła polegała na maksymalnie 63-krotnym pokonaniu odcinka (dowolna ilość okrążeń) biegnącego od podnóża kopca na szczyt schodów, następnie obiegając go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane są u podnóża kopca. Trasa miała charakter ok. 750-metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowiła nie lada wyzwanie. …

  Więcej...
 • Biegnij Warszawo 2.10.2016

  2.10.2016 odbyła się ósma edycja jednego z najbardziej popularnych biegów Biegnij Warszawo. Dystans biegu na 10km oraz Maszeruję-Kibicuję przebiegały w Śródmieściu oraz na Mokotowie, a brało w nich udział około 10 tys. uczestników. Było równie ciepło i słonecznie jak w roku ubiegłym. Zabezpieczenie realizowaliśmy przez zapewnienie ambulansów P i S, patroli pieszych, patroli mobilnych w tym skutera ratunkowego. Na zakończenie …

  Więcej...
 • Bieg przez Most 4.09.2016

  Przezwyciężając upalne słońce prawie 800 zawodników postanowiło pokonać 10 km trasę w czasie imprezy organizowanej przez Urząd Dzielnicy Warszawa – Białołęka. Główną część atestowanej trasy stanowił most Marii Skłodowskiej-Curie. Pogoda zdecydowanie zaskoczyła. Łącznością cyfrową została objęta cała trasa biegu. Ratownicy z patroli mobilnych, pieszych, punktu triage oraz ambulansu komunikowali się między sobą za pomocą radiotelefonów. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

  Więcej...
 • BMW Półmaraton Praski 28.08.2016

  28.08 był dniem gorącym nie tylko ze względu na temperaturę. Wszyscy nasi współpracownicy uwijali się jak w ukropie, żeby każdy z naszych poszkodowanych czuł się jak najbardziej bezpieczny. Na starcie o 8.30 pojawiło się prawie 2 tys. uczestników 4F Piątki Praskiej oraz prawie 6 tys. uczestników Półmaratonu Praskiego. Ponad 100 interwencji medycznych w kartach świadczy o tym, jak ciężka była …

  Więcej...
 • Bieg Szlak Trafi 6.08.2016

  W dniu 6 sierpnia odbyła się impreza biegowa o charakterze przełajowym w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Do wyboru były 3 malownicze trasy o długości około 7, 21 km, a także na dystansie ultra, wiodące leśnymi duktami, dnami wąwozów i polnymi drogami. Start i meta to dolna stacja wyciągu narciarskiego w Parchatce. Na trasie pola chmielu, uprawy porzeczek i malin oraz dużo …

  Więcej...
 • Marsz Pamięci 22.07.2016

  Marsz Pamięci 2016 Tegoroczny marsz organizowany przez Żydowski Instytut Historyczny poświęcony był personelowi medycznemu getta. 22 lipca 1942 roku Niemcy rozpoczęli deportację mieszkańców warszawskiego getta do Treblinki. Trwająca niespełna 2 miesiące brutalna akcja likwidacyjna doprowadziła do śmierci 300 tysięcy Żydów z Warszawy i okolicznych miejscowości. Spotkaliśmy się pod pomnikiem Umschlagplatz (ul. Stawki róg Dzikiej). Marsz zakończył się pod dawnym szpitalem …

  Więcej...
 • Orlen Olimpiada 11.06.2016

  Olimpiada Orlenu ściągnęła tłumy pracowników, którzy w różnych dyscyplinach rywalizowali o palmę pierwszeństwa. Biegi, wyścigi rowerowe, rozgrywki w piłkę nożną wymagały od ekipy medycznej Fundacji wszechstronności w działaniach medycznych.

  Więcej...
 • Dzień Chemika 11-12.06.2016

  Zabezpieczenie medyczne ORLEN Olimpiady w dniu 11 czerwca. To była impreza zamknięta dla pracowników ORLEN i ich rodzin. W tym dniu odbywały się zawody sportowe: bieg na 5km, wyścigi rowerowe, zawody w siatkówkę, koszykówkę, piłkę plażową, piłkę nożna, zawody cartingowe oraz żeglarskie. Dużą popularnością cieszyła się strefa dziecięca i młodzieżowa. Do dyspozycji młodszych były boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, …

  Więcej...
 • II Bieg Konstanciński 25.06.2016

  W roku 2016 odbyła się druga edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego. W wydarzeniu organizowanym przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży wystartowało około 600 zawodników. Pomimo afrykańskiego upału, który znacznie utrudniał bieg, zawodnicy ruszyli równo o 10:00 na znak Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna. W obawie o zdrowie niektórzy postanowili jednak tylko kibicować i spędzić czas z rodziną …

  Więcej...
 • V Konkurs Praski

  Kolejny konkurs z pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół podstawowych za nami. Był to finał akcji "5 złotych minut ratujących życie", na którą składały się: seminarium, kursy BLS/AED oraz urazowy dla nauczycieli i sędziów. Nauczyciele przez ponad pół roku przekazywali swoim uczniom nabytą wiedzę. Wystartowało 30 drużyn trzyosobowych. Z roku na rok jest coraz więcej chętnych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w …

  Więcej...
 • I Bieg Kazimierski 15.05.2016

  W dniu 15 maja odbyło się zabezpieczenie medyczne Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II. To była ogromna przyjemność zabezpieczać bieg w przepięknym Kazimierzu Dolnym. Pogoda dopisała, na mecie pojawiło się ponad 540 biegaczy. Fundacja stawiła się w składzie: ambulans P. dwa patrole mobilne na hulajnogach elektrycznych, patrol na mecie z punktem triage. A po biegu czekało dobrze zorganizowane miasteczko biegaczy …

  Więcej...
 • Bieg IT 14.05.2016

  14 maja zabezpieczaliśmy bieg branży informatycznej - Bieg IT, który odbywał się w Powsinie. Trasa wiodła wśród ścieżek leśnych oraz polnych. Nieocenione okazały się patrole na ekologicznych hulajnogach elektrycznych oraz rowerach. Po biegu zorganizowano imprezę towarzyszącą w postaci rzutu PC-em, "blaszakiem", "złomem". Dopiero ona przyniosła nam poszkodowanych.

  Więcej...
 • IV Bieg Wegański 8.05.2016

  Bieg Wegański to impreza, która odbywa się dwa razy w roku i ma swoich sympatyków nie tylko wśród wegan. W czasie tej imprezy zorganizowano bieg na dystansach 5km, 10km oraz półmaraton. Imprezie biegowej na Żoliborzu przy Centrum Olimpijskim towarzyszył również targ wegański oraz wykłady o tematyce zdrowotnej. Nasz patrole mobilne, piesze oraz na mecie podziwiały biegaczy przebranych oraz z czworonogami.

  Więcej...
 • Kurs EPLS. Nadarzyn, 16-17.04.2016

  Kurs EPLS dla osiemnastoosobowej grupy personelu medycznego. Celem szkolenia jest rozszerzenie wiedzy i umiejętności praktycznych wymaganych do przeprowadzenia interwencji zapobiegających rozwinięciu się niewydolności oddechowej lub zatrzymania krążenia u pacjentów pediatrycznych oraz w zakresie wczesnego rozpoznawania dziecka w stanie niewydolności oddechowej lub krążeniowej. Kurs trwał dwa dni i składał się z wykładów, ćwiczeń, pokazów oraz dyskusji. Wszyscy kursanci ocenili go bardzo …

  Więcej...
 • Kurs urazowy 22.03.2016

  W ciekawy i przystępny sposób uczymy postępowania z pacjentem urazowym, zaopatrywania złamań i zwichnięć, ran, krwotoków, poparzeń. Oswajamy uczestników z BLS-em u małego dziecka i niemowlęcia. Uczymy algorytmu postępowania w zadławieniach i zakrztuszeniach. Finałem jest pokaz i postępowanie przy wypadku samochodowym.

  Więcej...
 • Kurs BLS-AED 20.02.16

  Kurs realizowany w ramach projektu V Praski Konkurs Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej - "Pięć złotych minut", aby poszerzać wiedzę dzieci i dorosłych.

  Więcej...
 • Stok Narciarski Szczęśliwice

  Nasi ratownicy medyczni zabezpieczają Stok Narciarski Szczęśliwice. Przeszli szkolenie z zakresu ratownictwa narciarskiego i posiadają stosowne uprawnienia. Zajmujący obszar 35 tys. m2, malowniczo wkomponowany w zieleń parku i otoczony z dwóch stron jeziorkami, OŚRODEK "SZCZĘŚLIWICE umożliwia uprawianie narciarstwa i snowboardu przez cały rok. Wynosząca 9500 m2 powierzchnia stoku zjazdowego pokryta została mata, która przy zerowych i dodatnich temperaturach zraszana jest …

  Więcej...
 • Tor Łyżwiarski Stegny

  Nasi ratownicy medyczni zabezpieczają w sezonie zimowym ośrodki sportowe SCS AKTYWNA WARSZAWA, m.in. tor łyżwiarski Stegny. Ośrodek STEGNY zlokalizowany jest w Warszawie w Dzielnicy Mokotów u zbiegu ruchliwych arterii Sobieskiego i Sikorskiego u podnóża Skarpy Puławskiej.  Przy lodowisku działa: wypożyczalnia łyżew, ostrzalnia łyżew oraz bufet.

  Więcej...
 • Triathlon Stegny, 23.01.2016

  Taka impreza w Polsce jest tylko raz w roku. Tradycyjnie na terenie Toru Łyżwiarskiego "Stegny" w Warszawie odbywają się wyjątkowe zawody składają się z trzech konkurencji. Są to bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski. Banaszek. Obowiązuje limit 60 drużyn oraz 400 zawodników przy starcie indywidualnym. Organizatorami zawodów są Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa i Poland Bike przy współpracy …

  Więcej...