ROWER ratunkowy RR-AED

Już jest! Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nowy ambulans ratownictwa rowerowego o kryptonimie "RR4" jest gotowy do nadchodzącego sezonu 2016.

rower ratunkowy 1

Nowy ambulans używany będzie przez ratowników Drużyny Ratownictwa Rowerowego jako patrol mobilny podczas prowadzonych przez Fundację Prometeusz zabezpieczeń medycznych. Rower ratunkowy to nie zwykły rower turystyczny. Ten model, GIANT TALON XL, posiada wzmocnioną ramę i koła 28', a także specjalną stroboskopową sygnalizacje świetlną w kolorze niebieskim, syrenę 6-tonową, kogut ostrzegawczy umocowany na sztycy, podręczną apteczkę, dwie torby boczne (w jednej z nich znajduje się defibrylator AED).

rower ratunkowy 2

Na solidnym bagażniku zamontowano antypoślizgową metalową płytę z pasami od deski ortopedycznej, do której mocuje się torbę medyczną w standardzie R1 wraz z butlą tlenową.

rower ratunkowy 3

Rower został oklejony w oznaczenia Fundacji, napisy "AMBULANS" oraz odblaskowe pasy koloru czerwono-niebieskiego. Dodatkowym atutem ambulansu jest to, że będzie on posiadał antenę radiową dalekiego zasięgu co ułatwi ratownikowi kontakt z koordynatorem medycznym oraz innymi jednostkami biorącymi udział w zabezpieczeniu.

Jak pokazały dwa ubiegłoroczne sezony rower ratunkowy z rat. KKPP (który musi BYĆ PASJONATEM rowerów) ze sprzętem jest mobilnym, szybkim środkiem do poruszania się w tłumie biegaczy. Szybkość dojazdu, ekologiczny styl jazdy, możliwość jazdy także w leśnym terenie to cechy tego pojazdu mobilnego. Jest on jednym z pierwszych pojazdów który dyspozytor wykorzystuje do pracy na zabezpieczeniu biegów. Z naszego doświadczenia jest na miejscu swojego rejonu patrolowania najszybciej. Wsparciem dla niego są skutery ratunkowe i Quad, które działają w standardzie ALS. Finałem jest odebranie pacjenta przez zespół ambulansu.

Całość kosztów zakupu, dostosowania do w/w standardu poniosła Fundacja Prometeusz. Koszty serwisu całorocznego zapewnia także Fundacja, przeglądy codzienne w gestii DRR.

Wyposażenie medyczne roweru to R-1, AED, butla tlenowa 2l. Sprzęt zapewnia Drużyna Ratownictwa Rowerowego. Udanego sezonu 2016!

Comments are closed.