Lekarze o decyzji brytyjskiego rządu: to jest ryzykowne

- Decyzja brytyjskiego premiera Borisa Johnsona o zniesieniu od poniedziałku restrykcji covidowych w Anglii jest nieodpowiedzialna i ryzykowna - oświadczyło Brytyjskie Stowarzyszenie Lekarskie (BMA).

- To nieodpowiedzialne i, szczerze mówiąc, ryzykowne, że rząd postanowił trzymać się planu zniesienia 19 lipca pozostałych ograniczeń wprowadzonych z powodu COVID-19 - zaznaczyło BMA. Stowarzyszenie wielokrotnie ostrzegało przed szybko rosnącym wskaźnikiem zakażeń i paraliżującym wpływem, jaki hospitalizacje związane z koronawirusem nadal wywierają na publiczną służbę zdrowia. - Nie tylko popychają personel na skraj wytrzymałości, ale także zwiększają już i tak długie czasy oczekiwania na planowe zabiegi - powiedział przewodniczący BMA dr Chaand Nagpaul.

Zobacz na wiadomosci.onet.pl.