ZESPÓŁ I SPRZĘT

ROBERT SOWIŃSKI

Lekarz specjalista medycyny ratunkowej, chirurg.

Od 20 lat jest lekarzem, a od 12 lat specjalistą medycyny ratunkowej. Pracował w pogotowiu w zespołach ratownictwa medycznego, latał w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Pracował w S.O.R. Obecnie jest ordynatorem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

MAGDALENA BŁASZCZAK

Główny Specjalista ds. BHP.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Z branżą związana od ponad 17 lat. Ściśle współpracuje z państwowymi organami nadzoru, pracodawcami i pracownikami w podnoszeniu świadomości i budowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Specjalizuje się w prawnej ochronie pracy.

NATALIA SŁONIEWICZ

Jestem absolwentką Ratownictwa Medycznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie jestem na 2 roku studiów magisterskich na kierunku Zdrowie Publiczne na specjalności Badania Kliniczne i Ocena Technologii Medycznych. W wakacje odbyłam praktyki w Ministerstwie Zdrowia. Wolny czas lubię spędzać aktywnie, chodząc po górach, jeżdżąc na rowerze lub rolkach. Zimą jeżdżę na łyżwach. Lubię też czasem polenić się, spędzając czas z herbatą, dobrą książką lub filmem czy serialem.

KAROL KOŁAKOWSKI

Student II roku pielęgniarstwa.

Od młodych lat zafascynowany kierunkami medycznymi oraz ochroną przeciwpożarową. Obecnie ratownik KPP, instruktor Europejskiej Rady Resuscytacji BLS/AED, strażak ratownik OSP Nadarzyn.

PAWEŁ BASIAK

Z wykształcenia wieloletni ratownik medyczny po Warszawskiej Akademii Medycznej. Dodatkowo ukończyłem studia podyplomowe z pedagogiki, otrzymując uprawnienia nauczycielskie. Biorę udział w zabezpieczeniach medycznych różnych imprez sportowo-kulturalnych oraz biegów, takich jak półmaratony, maratony czy też niezwykłe biegi, jak sztafeta z Giewontu na Hel. Zamiłowanie do ratownictwa medycznego pozwoliło mi poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Jestem pozytywnie nakręcony na temat motocyklizmu i wszystkiego, co z nim związane. Zawodowo jeżdżę na służbowym motocyklu?ambulansie, co pozwala być szczególnie na biegach wśród biegaczy i udzielać im natychmiastowej pomocy.

NASZ SPRZĘT:

PULSOKSYMETR ? urządzenie służące do bezinwazyjnego monitorowania procentowego nasycenia krwi tlenem oraz do bezinwazyjnego monitorowania pulsu GLUKOMETR - mierzy poziom cukru z kropli krwi pacjenta. Ocenia wartości graniczne oraz pozwala zespołowi podejmować właściwe decyzje terapeutyczne ZESTAW DO ZAŁOŻENIA DOJŚCIA DOŻYLNEGO - umożliwia podłączenie płynów dożylnie wg wskazań lekarza
ALTERNATYWNE RURKI DO INTUBACJI - pozwalają w skuteczny sposób szybko zapewnić drożność dróg oddechowych PRZENOŚNA BUTLA TLENOWA - służy do podania tlenu poprzez wąsy tlenowe lub maskę tlenową APARAT DO EKG - służy do zrobienia 12-odprowadzeniowego EKG z funkcją zapisu na papierze światłoczułym lub przesłania zapisu w formie PDF do oceny przez specjalistę
DEFIBRYLATOR ZOLL z funkcją
12-odprowadzeniowego EKG, monitorowania ciśnienia, tętna, pulsoksymetrii
OTOSKOP LARYNGOLOGICZNY umożliwiający sprawdzenie ucha lub gardła