Zabezpieczenie medyczne I Biegu im. Mikołaja Kopernika

Lidzbark Warmiński, 30.04.2017

 

Zabezpieczenie medyczne biegu „I Bieg im. Mikołaja Kopernika - Lidzbark Warmiński 30.04.2017 w godz. 11.00-13.00”.

Wyjazd z Warszawy na rubieże Rzeczpospolitej nastąpił o godz. 5.00.

Dystans biegu 10 km, ilość uczestników ok. 450.

Temperatura około godz. 11.00 była na poziomie 9 st. C.

Na miejscu zbudowano punkt triage składający się z 8 leżaków, torby R-1, tlenoterapii biernej/czynnej, AED-1. Dyżur pełniła rat. med. pracująca w SOR.

bieg_mikolaja_kopernika_1Budowa strefy triage, systemu łączności - maszt 10 metrów, system analogowy Motorola z przekaźnikiem, tel. alarmowy dla służb i uczestników 887102112. Do ewakuacji wykorzystano deskę ortopedyczną, wózek inwalidzki.

Uroczy rynek, gdzie zaczynał i kończył się bieg, ładna trasa i klimat lokalnego biegu, gdzie wszyscy się znają i dopingują wzajemnie. Dwa punkty nawadniania były wystarczające dla uczestników.

bieg_mikolaja_kopernika_2Rower-1 na trasie biegu wyposażony w torbę medyczną, AED-2. Dyżur pełni rat. med. Maciek z miejscowego Pogotowia Bartoszyce.

Pogoda dopisała, było około 7-8 st. C. Widać było że dla niektórych była to pierwsza przygoda z bieganiem. Dlatego rolą patroli mobilnych było zwracanie uwagi na osoby z dysfunkcjami ruchu, z nadwagą i otyłością (tych było naprawdę mało), sugerowanie im stosowania zasady naprzemiennego biegu i marszu.

bieg_mikolaja_kopernika_3Hulajnoga-1 na trasie biegu wyposażona w AED-3, tlenoterapię bierną, torbę medyczną. Dyżur pełnił ratownik KKPP Krzysztof.

Mając to na uwadze, należy bardzo starannie kierować zabezpieczeniem medycznym - licząc się z tym ,że wsparcie ambulansu systemowego nie zawsze będzie możliwe (jeden ambulans systemowy na miejscu biegu w Lidzbarku).

bieg_mikolaja_kopernika_4Wsparciem dla zabezpieczenia był ambulans systemu P, Stacja Pogotowia Bartoszyce z kompetentną załogą (dwóch rat. med.).

Uczestnicy zadowoleni z ukończenia biegu. Na mecie czekały na nich medale, posiłek firmy Kamis, woda Żywiec dla spragnionych i ciekawe występy na scenie. Fajna inicjatywa służąca propagowaniu biegania.

bieg_mikolaja_kopernika_5Medale czekają…

bieg_mikolaja_kopernika_6Po biegu wszystko smakuje lepiej…

Szacunek dla wszystkich biegaczy, także dla tych, którzy zmagają się z kalectwem, a jednak podejmują wyzwanie zmierzenia się z dystansem 10 km.

bieg_mikolaja_kopernika_7Ostatni uczestnik pokonuje 10 km w asyście hulaja-1.

Bilans: 4 poszkodowanych „zielonych”, tj. 1% uczestników.

Przed nami następne biegi….

www.fundacjaprometeusz.pl

relacja foto

Comments are closed.