ZABEZPIECZENIE medyczne ?Bieg Szlak Trafi 5 sierpnia 2017?

Koszulki, pamiątki z biegu

W planie zabezpieczenia medycznego należało przewidzieć rozległość terenu oraz trzy równoległe biegi. Dlatego podzielono zabezpieczenie medyczne na ?dużą i małą pętle?. Podzielono też zespoły medyczne dedykując je na dwie pętle. Przewidziano lądowiska polowe dla L.P.R.

Omówienie trasy z zaznaczeniem punktów przekazania pacjentów

O godzinie 5.00 wystartował bieg na 56 km z Kazimierza Dolnego.

Wzięło w nim udział ok.150 uczestników. Trudna trasa prowadząca przez nieuczęszczane i nieprzetarte szlaki cieszyły się dużym powodzeniem.

Wymusiła ona wprowadzenie po raz kolejny quada z zespołem medycznym oraz wyposażeniem: AED, zestaw tlenowy, torba medyczna z tlenoterapią bierną/czynną, wkłuciami, zestawem kroplówek, środkami opatrunkowymi. W zespole Patryk - rat. KKPP/kierowca oraz Jarek - rat. med.

Podgląd GPS patroli i ambulansów

Do ewakuacji służył zespół P - Meditrans Siedlce.

Wobec braku łączności telefonii komórkowej postawiono maszt 9-metrowy z przemiennikiem systemu cyfrowego. Radiostacje nasobne Motorola gwarantowały łączność z zespołem.

Czas biegu, najlepsi kończyli go w ok. 10.00, ostatni ok. godz. 14.00.

Małe pętle w okolicach Parchatki to dystanse 7 i 21 km.

Przyjeżdżają całe rodziny, ponieważ miejsce, trasa, kameralność i urok miejscowości przyciągają rządnych wrażeń biegaczy.

Pogoda jak zawsze dopisała, było słonecznie, ciepło.

Radość z ukończenia trudnej trasy

Do zabezpieczenia ?małej? pętli dedykowano Quada z obsadą medyczną, wyposażenie dobrane do zagrożeń (AED, zestaw tlenowy, torba medyczna z tlenoterapią bierną/czynną)

Ambulans to zespół P ze szpitala Puławy

Na miejscu rozbito punkt triage z lekarzem ratunkowym oraz rat. med. SOR.

Postawiono maszt 9-metrowy z przemiennikiem. Pracowano na radiostacjach nasobnych Motorola.

Przeważały drobne otarcia, stłuczenia, parę osób wycofało się ze względu na trudności na trasie.

Całość zabezpieczenia ukończono o godz. 14.00.

W zabezpieczeniu pracowały: 2 quady z zespołem medycznym, dwa ambulanse P, punkt triage z obsadą lekarz oraz rat. med, strefa mety, koordynator medyczny, zespół techniczny, logistyk.

Obejrzyj koniecznie fotoreportaż z biegu:

Zabezpieczenie medyczne Bieg Szlak Trafi, Parchatka 2017

Film Bieg Szlak Trafi: