Umiem – pomogę innym

Zakończył się II Konkurs Praski.

Na sali gimnastycznej tłum młodych ludzi. 26 drużyn stawiło się, aby przejść przez wszystkie konkurencje, napisać test, spotkać się w miasteczku ruchu drogowego. Resuscytacja na fantomie, postępowanie z osobą nieprzytomną oddychającą, unieruchomienie złamanego przedramienia, tamowanie krwotoków (z nosa, dłoni). Rozwiązanie testu. Po raz pierwszy wprowadziliśmy do oceny wsparcie psychiczne poszkodowanego. Oraz rozmowę z pacjentem, zebranie minimum informacji o poszkodowanym. Czy było trudno? Zespoły sobie bardzo dobrze radziły, różnice były minimalne. Zawody ? pamiętajmy ? mają nam dać pewność postępowania w ?realu?. Każdy z Was na swej drodze spotka sytuację, kiedy jego wiedza, doświadczenie zaprocentuje.

Olbrzymie podziękowanie dla nauczycieli za przygotowanie drużyn.

Młodzi ludzie zostali starannie wybrani jako reprezentanci swoich szkół. Praca z Wami była bardzo miłym przeżyciem. Radość życia, zaangażowanie, spontaniczność, frajda to oglądać.

Szacun.

Zdjęcia:

Zdjęcia do pobrania:

?Serdecznie dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu. Puchar stoi u mnie w gabinecie, a nie gdzie indziej. Chcę zacząć kojarzyć się "kłopotiwym" i innym uczniom z sukcesem... z możliwością choćby sukcesu.
7 czerwca będzie u nas piknik. Specjalne stoisko poświęcone pierwszej pomocy, puchar, drużyna w koszulkach z konkursu i pokaz pierwszej pomocy... i niech się dzieje. Już zapowiedziałam mojej Szefowej, że za rok chcę być u Was znowu. Gratuluję i podziwiam Was za organizację. To niesamowicie trudne, a tak bardzo się udało.
Pani Mario, niech pani dalej będzie dobrym duchem całości, a będę się czuła bezpiecznie :-))
Pozdrawiam serdecznie całą pracująca przy przedsięwzięciu ekipę.?

Grażyna Małkowska- Zaczkowska
pedagog SP 143 im. S. Starzyńśkiego

?Witam, chciałam podziękować za mile spędzony czas.
Zarazem konkurs jak i atmosfera konkursu pozytywnie przyjemna ( optymizm i energia organizatorów przeniosła się na uczestników 🙂 ).
Mam nadzieję, że za rok dostaniemy zaproszenie na kolejną edycję konkursu:).
pozdrawiam serdecznie?

Monika Wojciechowska