Półmaraton Dwóch Mostów w dniu 10 września 2017 r.

Zabezpieczenie medyczne zaczęło się od tradycyjnego zobaczenia, przejechania trasy. Jest ona ciekawa i urozmaicona, ale dla zespołu medycznego rodzi problemy z ewakuacją pacjenta na niektórych odcinkach.

Powstał plan zabezpieczenia uwzględniający specyfikę terenu.

Plan zabezpieczenia:
PPM - polowy punkt medyczny, ambulans S, triage-meta, strefa mety, centrum operacyjne, patrol rowerowy-1,2,3,4, motor-1, patrol dwuosobowy pieszy, ambulanse S1, P1, T1, triage?trasa

Dzięki współpracy z WOPR Płock powstały patrole mobilne rowerowe dwuosobowe, wystawiono dodatkowy patrol pieszy oraz na newralgicznym punkcie trasy stanął gotowy do działania zespół Quad 1 (rat. med. oraz rat. KKPP).

Wprowadzono nr alarmowy.

Centrum Operacyjne z podglądem sił i środków (lokalizatory GPS), radiostacje cyfrowe motorola z przekaźnikiem. Dwóch dyspozytorów, pracowano na jednym kanale.

Odprawa służb, wydawanie sprzętu, objazd trasy przez kierowców ambulansów oraz motoru, podział zdań oraz zasady współpracy z miejscowym SOR-em, CPR-em, WOPR-em, zaczyna się zabezpieczenie.

Zasady współpracy, odprawa.

Start biegu, oczy i uszy zabezpieczenia - patrole mobilne poruszające się wśród biegaczy. Wypatrujące zagrożeń, zasłabnięć. Monitorujące trasę całego biegu.

W pomoc i wskazywanie kierunku biegu angażują się nawet najmłodsi.

Na trasie kibice, rodziny, przyjaciele. Wszyscy wspierają uczestników.

Przyjazna temperatura.

Super wsparcie zespołu muzycznego dodawało sił biegaczom.

S-1 rusza do pomocy motorowi-1, kod 1, pacjent w kolorze żółtym.
Czas dojazdu motoru 40 s, czas dojazdu ambulansu do pacjenta 2 min.

Centrum otrzymuje zgłoszenie o pomocy dla biegacza na trasie. Po ok. 40 s dociera motor-1. Pacjent zostaje zbadany, nadany kolor - żółty. Poproszono o wsparcie. Rusza S-1. W tym czasie ratownik zakłada venflon, toczy płyny, przygotowuje pacjenta do transportu. Przekazany zespołowi z lekarzem.

Transport do szpitala polowego, przekazany lekarzowi PPM.

PPM z lekarzem i ratownikiem medycznym pracującym na co dzień w SOR.

Przez PPM przewinęło się dwóch pacjentów, nie obciążając miejscowego SOR-u.

Szef linii mety - Marcin.

Rodziny, przyjaciele czekają na najbliższych.

Ostatni będą pierwszymi?

Wjazd zespołu medycznego.

WOPR Płock, zespół na quadzie, rat. med., rat-kierowca KKPP, wyposażenie R-1, AED, tlenoterapia, GPS, radiotelefon.

Ambulanse miały na wyposażeniu Lucasy, urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, nieodzowne do transportu pacjenta w stanie NZK.

Kompetencje medyczne współpracujących organizacji oceniamy bardzo wysoko, tradycyjne podziękowania dla HGR Bemowo, OSP Młochów, oraz WOPR Płock, harcerzy i wolontariuszy z Płocka. Dobra robota Panie i Panowie?

Organizatorom gratulujemy dobrej organizacji, logistyki, super nagłośnienia.

Zachęcamy do wprowadzenia tego samego dnia biegów dzieci w kategoriach wiekowych, oraz także krótszego dystansu: 5 km?, 10?, przy takiej infrastrukturze szkoda potencjału.

Do zobaczenia za rok.

fundacja@fundacjaprometeusz.pl

Zobacz także: Galeria foto Bieg Dwóch Mostów.