Baterie D………….. 😊

Kiedy do SOR późną nocą zgłasza się pacjent z problemem zdrowotnym, doświadczony Triage zawsze zachowuje czujność, bowiem statystki podają, iż spora część zgłaszanych przez takich pacjentów dolegliwości okazuje się poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Nocny grudniowy dyżur na Triage, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, na korytarzu stoi już choinka świecą lampki, koleżanki w konsoli rejestracji przeglądają przepisy na świąteczne ciasta. Z oddali zbliża się mężczyzna z zaciągniętym na głowie kapturem; wygląda nieco mrocznie, choć palą się światła korytarza.

- Chciałbym konsultacji z lekarzem, najlepiej chirurgiem

- Zapraszam do gabinetu

- Wie Pan, mam taki problem – zawstydzony i schowany za kaptur niewyraźnie opowiada dalej. Z partnerką zabawialiśmy się i koło 22:00 … już w głowie układałem sobie resztę historii, zerwane wędzidełko albo złamany penis … Wibratorem, i nie mogę go teraz usunąć z, no wie Pan … . Zatkało mnie, ale nie dałem poznać i poprosiłem od razu do pokoju Triage lekarza. Po krótkiej konsultacji, zebraniu parametrów i wywiadu SAMPLE pacjenta zarejestrowano.

Zlecono badania podstawowe i RTG jamy brzusznej i miednicy. W opisie badania: {…} cień ciała obcego sugerujący urządzenie typu wibrator w trakcie pracy. Pacjenta zbadano per rectum, dokonując próby usunięcia urządzenia. Bezskutecznie. Włączono leczenie rozkurczowe i przeczyszczające, z zaleceniem dla pacjenta spacerów po korytarzu.

O 4:00 nad ranem zakapturzony pacjent rozpoczyna maraton tam i z powrotem. Cisza oddziału zakłócona cichutkim, jednak słyszalnym bzzzzzzzz. 7:00 zmiana zespołu, wymiana informacji o pacjentach. Na szczęście to kolega z nocy zostaje jeszcze na dyżur dzienny, ciągnie 24 h, więc przejmuje dyżur w pionie chirurgicznym. 9:15 pacjent wychodzi z toalety, w ręku lignina i zawiniątko, a głowa w chwale sukcesu.

- Serdecznie Wam Dziękuje, ale wstyd ale wstyd, przepraszam … To mogę zabrać, czy trzeba zostawić?

- z lekkim uśmiechem na ustach … Może Pan zabrać, cieszymy się razem z Panem, ale proszę powiedzieć tak na marginesie, bo mnie to nurtuje, jakich baterii używa Pan do Tego skoro to jeszcze pracuje ???

- D…………. Panie doktorze D………….:)

Zdarzenie, choć wywołujące uśmiech na twarzy, obarczone poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi łącznie z perforacją, niedrożnością układu pokarmowego, o czym w ramach rozmowy dydaktycznej został pouczony nasz pacjent.

Autor: ratownik medyczny SOR.

Comments are closed.